Temel Cilt Bakımı

Temel (Klasik) Cilt Bakımı uygulaması nedir?

Saglıklı ve zamanın etkisiyle ciltte yasanan olumsuz degisimlere karsı dayanıklı bir cilt açısından genetik yatkınlıklar önemli bir faktör olmakla beraber kisinin yasam tarzı ve çevresel faktörler de cilt saglıgı için belirleyici olmaktadır. Saglıksız beslenme, günese uzun süre ve korunmaksızın maruz kalma, uykusuzluk, sigara, alkol kullanımı, stres, çevre kirliligi gibi faktörler insan vücudunun dısını saran ve iç organları koruyan bir kılıf olan cilt dokusu üzerinde yıllar geçtikçe daha belirgin hale gelen yıpranmalara yol açmaktadır.

Temel (Klasik) Cilt Bakımı uygulamasında amaç cildin sahip oldugu dogal isleyislerin cildin belirli aralıklarla temizlenmesi, havalandırılması, nemlendirilmesi ve beslenmesi ile uzun yıllar boyunca etkinlisini korumasını saglamaktır. Temel (Klasik) Cilt Bakımı, herhangi bir cilt sorununa sahip olmasa dahi kisinin cildinin kalitesini koruması ve sürdürmesi için gerekli olan periyodik bakımı sunmaktadır. Temel (Klasik) Cilt Bakımı sonrasında kisi daha yumusak, daha parlak, daha sıkı görünümlü bir cilde sahip olmakta ve yapılan bakım islemlerinin sagladıgı rahatlatma etkisiyle psikolojik açıdan da memnuniyet hissetmektedir.

Temel (Klasik) Cilt Bakımı uygulaması nasıl yapılır? Ilk asamada uzman, kisiyi muayene etmekte ve kisinin isteklerini ve beklentilerini ögrenmektedir. Muayene ile kisinin cilt analizi saglanmakta ve kuru, yaglı, karma, normal veya hassas olmak üzere farklı cilt tiplerinden hangisine sahip oldugu tespit edilmektedir. Kisinin isteklerine ve beklentilerine göre en uygun tedavi yöntemleri alternatif olarak sunulmaktadır. Kisinin cilt yapısına göre ihtiyaç duydugu uygulamanın Temel (Klasik) Cilt Bakımı olması ve uygulamanın kisinin yapısal özelliklerine ve saglık kosullarına uygun bulunması durumunda, yapılacak işlemlere göre uygulama prosedürü belirlenmektedir.

Klasik (Temel) Cilt Bakımı uygulamasının baslangıcında cilt yüzeysel olarak temizlenmektedir. Temizleme işleminde temizleme sütleri, yüz jelleri gibi içerikler kullanılmaktadır. Yüzeysel olarak temizlenmis cilde yapılan derinlemesine temizlik, cilde zarar vermeksizin ölü hücreleri soyma amaçlı gerçeklestirilen peeling islemi ile devam etmektedir. Cilt temizligi saglandıktan sonra buhar uygulaması ile gözeneklerdeki tıkanmaların açılması saslanmaktadır. Gözeneklerin açılmasının beraberinde, gözeneklerde birikmis yag, ölü hücre ve kir sonucu olusan siyah noktalardan (komedon) arındırma islemi gerçeklestirilmektedir. Cilde yönelik temizlik ve soyma işlemlerinin ardından cildi dinlendirme ve besleme amaçlı olarak maske uygulamasına geçilmektedir. Maske sonrasında cilt tonik kullanımı vasıtasıyla temizlenmekte ve son olarak krem kullanımı ile nemlendirilmektedir. Temel (Klasik) Cilt Bakımı uygulamasının tamamlanması 1 – 1,5 saat sürmekte ve uygulama sonrası kisi gündelik hayatına dogrudan geri dönebilmektedir.

Uygulama sonrası bakım önerileri kisiye aktarılmakta ve cildin dogal süreçlerine çok fazla müdahale olusturmayacak sekilde Temel (Klasik) Cilt Bakımı uygulamasında ayda 1 yapılacak tek seans yeterli görülmektedir. Temel (Klasik) Cilt Bakımı uygulaması riskli midir? Medikal estetik ve dermatoloji alanında gerçeklestirilen uygulamalar her ne kadar estetik kaygılar ve hedefler dogrultusunda gerçekleştiriliyor olursa olsun insan vücuduna yapılan tıbbi müdahaleler oldugu unutulmamalıdır.

Uygulamalarda kullanılan araçların ve malzemelerin saglıga olumsuz etki olusturmayacak sekilde güvenilir olması, uygulamanın uygun hijyenik kosullara sahip bir ortamda ve mutlaka bu alanda uzman bir doktor gözetiminde gerçeklestirilmesi riskleri en aza indirme konusunda ciddi bir öneme sahip olmaktadır.

Temel (Klasik) Cilt Bakımı uygulamasının fiyat bilgisi nedir? Temel (Klasik) Cilt Bakımı uygulamasının fiyat bilgisi internet sitesi üzerinden verilememektedir.

İnternet sitemizde verilen bilgiler uygulamalara iliskin temel noktalara deginmeye ve tedavi yöntemlerine iliskin hastaları genel kapsamda bilgilendirmeye yöneliktir. İnternet sitesi üzerinden bilgi edinen kisiler basvurmayı düsündükleri uygulama hakkında daha detaylı bilgi almak için bize 0216 346 09 90 / 0554 166 09 99 numaralı telefondan ulasabilirler.


Scroll to Top