Kalıcı Makyaj

KALICI MAKYAJ

Kalıcı makyaj veya daha dogru ismiyle mikropigmentasyon uygulaması, mikro steril ve tek kullanımlık ignelerle, dogal mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına yerlestirilmesidir. Alerjik olmayan renkler özellikle yüz ve vücut kullanımı için tasarlanmıs olup renk ve koku maddesi icermezler. Kalıcı makyaj gözlere, kaslara, dudaklara uygulandıgında onları sadece belirginleştirir.

Normal makyaj gibi abartılı degildir. Kalıcı makyaj yüzdeki ifadeyi netleştiren bir çerçevedir. Kalıcı makyaj cildin yüzeyine yapılmaz. Deri altına pigment (renk hücreleri) enjekte edilerek yapılır. Bu pigmentler derinin altında kaldıgı için soluk ve mat görünür. Bu pastel görüntü kalıcı makyaja yumusacık bir dogallık verir. Kalıcı makyajı kimler tercih ediyor? Kalıcı makyaj herkese uygulanabilir. Özellikle makyaj yapmaya vakit bulamayan aktif kadınlar, sporcular, sanatçılar, kontakt lens kullananlar ve hipermetrop gözlük tasımak zorunda olanlar, kalıcı makyaja daha fazla ihtiyac duyarlar.


Örnegin sarışın ve beyaz tenli bir insanın kirpikleri, kaşları siliktir. Yüzdeki tüm renklerin birbirine yakın tonlarda olması ona soluk bir ifade verir. Bu solgunlugu yok etmek ve ifadeyi belirginlestirmek için, günlük yasamda gözlere göz kalemi veya eye liner, kaşlara hafif bir kaş kalemi ve dudaklara ince bir kontur çizilmesi gerekir. Ve tüm bunlar gün boyunca en az bir iki kere tazelenir. Kalıcı makyaj bu uygulamaların dayanıklı bir hale getirilmesidir. Her an, her kosuldu, akmadan, bulaşmadan, ugrasmadan, makyaj yerinde durur. Kalıcı makyaj son derece dogal bir görünümle yüzdeki kontrastları artırır, hatlarını belirginleştirir, bazı kusurları giderir. Gündelik yasamda ve her şart altında bakımlı görünmeyi sağlar. Ancak etkisi bir gece makyajıyla, eye linerla veya parlak renkli rujlarla kıyaslanamaz. Gerektiginde veya istendiginde üzerine klasik makyaj yapılabilir.


Scroll to Top