El & Ayak Bakımı

El ve Ayak Bakımı

El ve ayak vücutta en çok dıs etkilere açık olan bölgelerden biridir. Yüze belli periyotlarla uygulanan cilt bakımı gibi ellerin de özel bakıma ihtiyacı vardır. Bu nedenle de medikal el ve ayak bakımı isleminin yapılması hem estetik hem de hijyenik açıdan çok büyük önem taşımaktadır. Ellerin estetik açıdan cerrahi yöntemlerle gençlestirilmesi mümkün olmadıgı için el bakımına daha çok özen gösterilmesi gerekiyor. Ellerin bakımında en önemli yapılması gerekenler;

· Düzenli nemlendirici kullanılması

· Sıcak ve soguk suda ellerin yıkanmasına dikkat etmek

· Kıs mevsiminde elleri soguktan korumak

· Sabun, deterjan ve baska dıs etkenlerden korumak

Yukarda belirtilmiş olanlara dikkat edildigi zaman ellerin dıs etkenlere karsı dayanıklılıgını artırmıs oluyoruz. Bakım için nemlendirici kremlerin kullanılması ilk sartlardan biridir. Ayrıca ellere peeling uygulamaları da yapılması gerekiyor. Uygulanan peeling islemi ellerdeki ölü dokuyu arındırarak günesten ve ya yaslılıktan dolayı olusabilecek lekelenmenin karsısını almaktadır. Güneşe baglı yaslanmadan elleri korumak için günes koruyucuları kullanılmasına özen gösterilmelidir.

Medikal el, ayak bakımı saglıga yönelik uygulanan özel bir bakımdır. Tamamen tıbbi cihazların yardımı ile islemler saglanmaktadır. Islem yapılmadan önce el ve ayaklar sterilize edilmelidir. Sonrasında farklılıklar gözlemlenerek karsılanan olagan dısı görünümler uzmana bildirilir.

Medikal ayak bakımı öncesinde hijyenik bir sekilde dogru kesilmelidir.

Tırnak yüzeyi temizlenerek parlatılır. Sonrasında ise özel freze ile tırnak uçları inceltilir. Sertleşmiş deri ve nasırlar temizlenerek özel kremler ile nemlendiriliyor. Ayda bir kez düzenli olarak medikal el ve ayak bakımı yapılması uzmanlar tarafından önerilmektedir. Roses Güzellik Salonu Kadıköy Hasanpasa'da  medikal el ve ayak bakımı alanında uzman el ayak bakımı uzmanları tarafından basarılı bir sekilde gerçeklestirilmektedir.


Scroll to Top