Micro İğneleme

MİCRO İĞNELEME (DERMAPEN)

Dermapen Nedir?

Kişiye özel olarak kullanılan başlık ile cilt üzerinde 90 derecelik açıdan otomatik ve titresimli igneleme sayesinde cilt üzerinde mikroskobik binlerce kanal açarak ciltte kontrollü bir sekilde epidermal yaralama yapan elektrikle çalışan bir cihaz ile yapılan tedavisir. Bu tedavi sayesinde cilt dokusunda iyileşme yenilenme aktif edilir. cildin ihtiyacı olan kolajen,elastin sentezlenmesini hızlandırır. ayrıca ilaç, vitamin ve serumların cilt tarafından kolay emilmesi sağlanır ve oldukça etkili bir güzellik yöntemidir.

Dermapen uygulamasıyla kırısıklar, sarkmalar ve lekeler ortadan kalkar çok daha genç, parlak, temiz ve canlı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Dermapen bir çok güzellik uygulaması ile kombine edilebilir. Örnegin Prp tedavisi, fraksiyonel lazer, Kimyasal peeling ve mezoterapi ile birlikte yapılabilir. Seanslı bir işlemdir her seansta cildinizdeki yenilenmeyi görebilirsiniz.

Akne tedavisinin amacı skar dokusu oluşumundan korumaktır. Ayrıca akne tedavisinde aknenin neden oldugu sıkıntıları minimize etmek ve lezyonların sayısını azaltmak amaçlanır.

Dikey açılan kanallar sayesinde ciltteki yaralanma minimal düzeyde tutulur ama bu minimal yaralanmalar bile cildin yenilenmesi için uyarılmasına yeterlidir. Cilt açılan bu mikro kanalları yara gibi algılayarak cildi yeniler.

Dermapen’in Faydaları Nelerdir?

* Sivilce ve sivilce izlerinin tedavisi
* Ciltteki günes ve diger lekelerinin giderilmesi
* Ciltteki ince kırısıklıkların azaltılması
* Cilt yüzeyindeki çatlakların tedavisi
* Göz çevresi morluk ve kabarmaların azaltılması
* Ciltteki yaraların tedavisi
* Boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklık ve sarkmalar
* Genis gözeneklerin azaltılması ya da yok edilmesiMİCRO İĞNELEME

0.5-2.5 mm farklı uzunluklarda steril, ince ve çok keskin ignelerin özel aparatlar ile deri yüzeyine uygulanmasıdır. Bu uygulama ile igneler dermise kadar uzanan mikroskopik kanallar şeklinde hasarlar oluşturmaktadır. Uygulama ile gelişen bu hasarlar derinin kendi iyileşme mekanizmasını harekete geçirerek kollajen gibi destek dokuların artışına ve derinin yeniden yapılanmasını sağlanmaktadır. Ayrıca mikroskopik kanallar hemen sonrasında deriye uygulanacak ilaçların daha hızlı ve derine ulaşmasını da saglamaktadır.
Mikro İgneleme uygulamalarında amaç çok küçük igneler ile deride tedavide hedeflenen derinliklerde binlerce mikrokalların(mikro deliklerin) açılmasıdır. Bu mikrokanallar 10-15 dakikada iyilesmeye baslamakta 24-72 saat sonra tamamen kapanmaktadır.

Bunun sonucunda;
* Mikro kanalların deride neden oldugu küçük hasarlar derinin kendi iyilesme mekanizmasını harekete geçirmektedir. Bu iyilesme süreci deriye hacim ve dolgunluk veren kollajen ve elastin liflerin üretimi arttırmakta derinin derinlemesine yenilenmesine yol açmaktadır.
* Bu mikro kanallar deri yüzeyine uygulanacak ilaç, kozmetikler ve serumların emilimini büyük oranda arttırmaktadır. (1000 katına kadar artırabilmektedir.)
* Cildin soyulması ile peeling etkisi yapmakta Mikro İgneleme Uygulamaları tek baslarına kullanıldıgı gibi Hyaluronik asit, peeling ajanları, büyüme serumları ve ilaçlar ile kombine kullanılabilmektedir.
*Uygulama seansları 1-4 hafta ara ile toplam 4-8 seans olarak planlanmakta etkisi erken gözlenmekle birlikte asıl cevap seansların bitiminden birkaç ay sonra ortaya çıkmaktadır


Scroll to Top